Wypiękniej nad Morzem Martwym

Kosmetyki z dodatkiem glinki czy błota z Morza Martwego zajmują kilometry sklepowych półek. Ich skuteczność potwierdzają naukowcy i wiele zadowolonych użytkowniczek.

Jak wykorzystać pobyt nad izraelskim morzem?

Oczywiście w pełni korzystając z bogactwa tej niezwykłej wody, która ma w sobie aż 28 % stężenia minerałów. Dla porównania polski Bałtyk może pochwalić się jedynie 0,7% stopniem zmineralizowania. Aby w pełni cieszyć się znajdującym się tam magnezem, bromem, potasem, sodem i chlorkiem wapnia należy jak najszybciej zanurzyć się w wodzie! Po takiej kąpieli skóra odzyska blask, wzmocni się, a doskonałe stężenie minerałów pomoże w pozbyciu się trądziku a nawet zmniejszy zmiany łuszczycowe. Żeby wzmocnić efekt nie wolno zapominać po równie cennym błocie i soli.

Błoto z Morza Martwego stanowi jeden z ulubionych składników masek regenerujących włosy i skórę głowy. Znajdziesz w nim spore stężenie siarki, glinu, żelaza, dwutlenku krzemu i tytanu. Te składniki wpływają na taką poprawę włosa jak: regulacja łojotoku, pozbycie się łupieżu i przeciwdziałają wypadaniu. Jeżeli zdecydujesz się pokryć tym błotem swoje całe ciało – od czubka głowy aż po piety – to pozbędziesz się z organizmu toksyn.

Sól z Morza Martwego możesz użyć jako peeling. Posłuży jako genialna baza oczyszczająca skórę i otwierająca pory przed dalszymi zabiegami.

Kosmetyczne i lecznicze właściwości jakie posiada Morze Martwe znane są od wieków – wodę z dodatkiem błota stosuje się nawet doustnie, by wybielić zęby. Jeżeli zaś martwisz się o to, że Twój pobyt nad Morzem Martwym jest niewystarczająco długi, by mógł wpłynąć na Twoje ciało – to jesteś w idealnym miejscu, by kupić najdoskonalsze kosmetyki bazujące na tych minerałach. W Izraelu jest ich pełno i warto zabrać je do domu zarówno dla siebie, jak i na prezenty dla rodziny.

Ewelina Kołodziej

Jeśli z różnych względów w najbliższym czasie nie jesteś w stanie dotrzeć osobiście do tego największego naturalnego SPA na świecie to zapraszamy do zakupu kosmetyków z Morza Martwego w naszym sklepie internetowym –Sababa – pamiątki z Ziemi Świętej. 

Previous ArticleNext Article