INFORMACJE O REDAKCJI PORTALU izrael24.pl

Portal izrael24.pl jest zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Płocku, pod numerem 539 w dziale dzienników i czasopism – portal internetowy.

Wydawca Hawajskie Aloha, ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych 9A, 06-400 Ciechanów, Polska.

Kontakt:
info@izrael24.pl tel. + 48 791 520 850

OFERTA DLA MEDIÓW

Anna Szczypińska i Karolina Maozdwie blondynki żyjące na Bliskim Wschodzie. Obie mieszkamy na stałe w Izraelu: jedna w Jerozolimie a druga w centrum, w Kfar Saba (ok. 20km. od Tel Awiwu). Jesteśmy redaktorkami i współzałożycielkami portalu Izrael24. Jesteśmy w stanie dotrzeć do każdej informacji i miejsca oraz przeprowadzić wywiady.

Ze względu na aktualne utrudnienia w przemieszczaniu się możemy służyć pomocą w zrobieniu zdjęć czy udzieleniu wywiadu z nami na temat aktualnie interesujący czy też z inną osobą, jak na przykład z żyjącymi jeszcze ocalałymi z Holocaustu. Udzielamy wywiadów do radio, telewizji i gazet. Dysponujemy dobrym sprzętem fotograficznym i znakomitym fotografem. Możemy też przygotować materiał video z różnych wydarzeń w Izraelu.

Tak więc, jeśli potrzebujesz natychmiastowego zdjęcia z miejsca zdarzenia, wywiadu lub komentarza na temat aktualnej sytuacji czy wydarzenia – możesz na nas liczyć. Zapraszamy media do współpracy.

Kontakt:

  • Anna Szczypińska kontakt@ziemiaswieta-polonia.pl lub szczypia2@hotmail.com
    tel. 00 972 537 346 748

REDAKTORZY PORTALU izrael24.pl

Krzysztof Rólka

Redaktor naczelny, fotoreporter, właściciel portalu Izrael24 i biura podróży Hawajskie Aloha, które prowadzi od 15 lat. Pilot – przewodnik po krajach Dalekiej Azji, po których jeździ od około 20 lat. Pilotuje również grupy wycieczkowe i pielgrzymkowe po Izraelu. Organizuje również wycieczki do krajów Ameryki Środkowej i Południowej oraz Włoch. Posiada wykształcenie magisterskie, ukończył studia informatyczne i medialne oraz studia na kierunku geografia. Odwiedził 62 państwa na 6 kontynentach.

Moja praca – sprawia mi największą przyjemność kiedy pokazuje wspaniałe miejsca moim klientom. Pasjonuje się kulturoznawstwem i historią.

Kontakt: info@hawajskiealoha.pl

Anna Szczypińska

Jak mawia o sobie „Blondynka na Bliskim Wschodzie”. Właścicielka portalu Izrael24, sklepu Sababa oraz polskiego biura podróży w Izraelu – Anis Pol Travel. Od ponad 11 lat mieszka na stałe w Izraelu. Od dziecka interesuje się podróżami a także skończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim w kierunku geografii turyzmu.

Od 10 lat prowadzi własne biuro podróży, które zajmuje się organizacją pobytu gości indywidualnych oraz grup – turystycznych, pielgrzymkowych oraz firmowych. Sama jest też przewodnikiem a w wolnych chwilach zwiedza mniej lub bardziej znane miejsca w Izraelu i pisze do Izrael24. Pasjonuje się życiem zarówno Żydów jak i Arabów a także ich kuchnią. Zawsze chętnie opowiada o Ziemi Świętej.

Karolina Maoz

Zafascynowana wielokulturowością Ziemi Świętej, jej historią, różnorodnością krajobrazu, życiem codziennym obywateli oraz koegzystencją wielu grup społeczno-kulturowych, z chęcią opisuje oraz relacjonuje bieżące wydarzenia z tej części świata na łamach portalu Izrael24. Z pasją ciągle odkrywa nowe zakątki Izraela i Palestyny oraz poznaje życie na Bliskim Wschodzie, już z perspektywy jego mieszkańca.

Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Śląskiego oraz rachunkowość na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jak mawia: „bycie przewodnikiem po Ziemi Świętej jest dla mnie połączeniem pracy oraz pasji, co daje mi ogromną satysfakcję oraz motywację do ciągłego pogłębiania wiedzy”.

Stanisław Szuro

Urodzony w Krakowie, ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tam też uzyskał doktorat, specjalizując się w historii społeczno-ekonomicznej. Po dwudziestu latach pracy naukowo-dydaktycznej w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagielońskiego poświęcił się oprowadzaniu wycieczek i pielgrzymek.

Specjalizuje się szczególnie w obszarach Ziemi Świętej, Włoch i Portugalii. Autor przewodników turystycznych, w tym przewodnika po Jerozolimie oraz licznych artykułów historycznych i popularno-naukowych.

Erwin Jan Kozłowski

Urodził się, gdy lądowano na Księżycu. Pochodzi z Otwocka na Mazowszu. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie uzyskał tytuł magistra historii. Jego ulubiony okres to średniowiecze, a w nim między innymi Wyprawy Krzyżowe do Ziemi Świętej. Od ponad 20 lat sam prowadzi tam własne krucjaty jako pilot i przewodnik.

Przed pandemią częstotliwość wyjazdów sprawiła, że Izrael i Palestyna stały się jego drugim domem. Podobno jego fizjonomia sprawia, że łatwo wtapia się w tłum tubylców. Generalnie lubi podróżować i poszerzać swoje geograficzne horyzonty o różne zakątki świata, ale i tak za najpiękniejszy kraj uważa Polskę.

Pomimo tego w sercu zawsze nosi tęsknotę za Jerozolimą, gdyż jak mawia „Niech język mi przyschnie do podniebienia, jeśli nie będę pamiętał o Tobie” (Ps 137, 6), ale wtedy nie będę już przewodnikiem”

ks. Bartosz Mitkiewicz

Kapłan archidiecezji wrocławskiej, wykładowca pedagogiki na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, duszpasterz i pielgrzym z zamiłowania.