Podróże w czasie w Jerozolimie?

W przyszłym roku planowane jest otwarcie nowego inteligentnego centrum dla zwiedzających, które powstaje przy promenadzie Armon Hanatziv w Jerozolimie. Nowe centrum będzie wyposażone w technologię 4D, która zabierze zwiedzających w wirtualną przejażdżkę przez kluczowe momenty historii Jerozolimy.

Centrum wykorzystywać będzie najnowocześniejszą technologię do prezentacji przeszłości i teraźniejszości Świętego Miasta. Pomysł sprzed 10 lat, którego autorem jest urodzony w Rosji amerykański biznesman Eugene Shvidler, wieloletni partner Fundacji Miasta Dawida, nareszcie doczeka się realizacji. 

Według projektu centrum będzie miało trzy piętra i połączy rozległe widoki na Stare Miasto w Jerozolimie oraz okoliczne wzgórza. Nowoczesne rozwiązania technologiczne, które zostaną zastosowane w nowo powstającym centrum, mają na celu przybliżyć zwiedzającym ponad 3000 lat historii miasta i jego przemiany w czasie.

Projekt powstał w wyniku współpracy pomiędzy Ministerstwem Turystyki,Urzędem Miasta Jerozolimy , Fundacją Miasta Dawida oraz Żydowskim Funduszem Narodowym. Jest zarządzany przez Towarzystwo Turystyczne Rządu Izraela. 

Źródło zdjęcia: The Jerusalem Post
Autor: Ran Tzarfati

„Główną ideą projektu jest założenie, że biblijna Jerozolima jest powiązana z czterema miliardami ludzi na całym świecie, w tym z chrześcijanami, Żydami i muzułmanami” – powiedział wiceprezes Miasta Dawida Doron Spielman.

„Cofamy się w czasie do początków Jerozolimy, zaczynając od Abrahama, przechodząc przez całą historię, aż do współczesności, gdzie ludzie mogą zobaczyć kościoły na Górze Oliwnej, Kopułę na Skale i Ścianę Płaczu”.

„To naprawdę umożliwi ludziom zrozumienie biblijnej Jerozolimy w całym jej pięknie. Technologia jest niewiarygodna.”

Oczekuje się, że nowe centrum turystyczne, które ma zostać ukończone w przyszłym roku, przyciągnie około ćwierć miliona turystów rocznie. 

Karolina Maoz, 18.06.2022r.

 

Źródło: https://www.jpost.com/archaeology/article-709454

Previous ArticleNext Article