Antywirusowy spray do nosa Made-in-Israel skuteczny w walce z COVID

Przeciwwirusowy spray do nosa o nazwie Enovid, który został opracowany w Kanadzie i przetestowany w Wielkiej Brytanii, może zmniejszyć działanie wirusa w potwierdzonych przypadkach COVID-19 o 95% w ciągu 24 godzin i 99% w ciągu 72 godzin, podano w komunikacie prasowym w niedzielę 11 lipca 2021 r.

Zgodnie z informacją, wyprodukowany w Izraelu spray może być używany do pięciu razy dziennie po kontakcie z wirusami. Jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 12 lat, a Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło go w styczniu tego roku. Wejdzie do sprzedaży w nadchodzącym tygodniu.

„Spray, który opracowaliśmy, okazał się nie tylko blokerem wirusa, który powoduje Covid-19, ale także zabójcą” – powiedział dr Gili Regev, dyrektor generalny i założyciel Snotize (firmy, która opracowała spray).

Ponieważ większość infekcji COVID-19 dotyczy nosa, SaNOtize uważa, że jest to skuteczny sposób na ograniczenie rozprzestrzeniania się i infekcji COVID-19. Zgodnie z publikacją jest on w stanie stłumić wirusa SARS-CoV-2 w ciągu dwóch minut, w tym warianty Alpha i Gamma. Obecnie jest testowany z wariantem Delta.

Aerozol wykorzystuje tlenek azotu jako mechaniczną i chemiczną barierę przed infekcją wirusową w nosie, przez który choroby układu oddechowego, takie jak COVID-19, atakują organizm.

Spray jest również skuteczny przeciwko innym wirusom układu oddechowego, na przykład wywołującym grypę.

Anna Szczypińska, 14.07.2021

 

Źródło: https://www.jpost.com/health-science/anti-viral-nasal-spray-effective-against-covid-19-673481

Previous ArticleNext Article