Właściciele psów w Tel Awiwie będą musieli rejestrować DNA swojego psa

12.07.2021 r. Rada Miejska miasta Tel Awiwu-Jaffy zatwierdziła poprawkę do statutu gminy, nakładając na właścicieli psów obowiązek zarejestrowania swoich zwierząt w bazie danych DNA.

Umożliwi to inspektorom miejskim pobranie próbek z psich odchodów pozostawionych na ulicach, a grzywna zostanie wysłana pocztą do właściciela, który nie posprzątał.

Zgodnie z regulaminem będą oni również obciążani kosztami pobierania próbek i badań. Ustawa została przekazana do rozpatrzenia przez MSW i oczekuje na zatwierdzenie.

Władze miasta obliczyły, że ​​około 500 kilogramów psich odchodów nie jest zbieranych co miesiąc z ulicy i ma nadzieję, że nowe prawo będzie działać przeciwko takiemu zachowaniu.

Władze miasta założyły dziesiątki parków dla psów w całym mieście, wywiesiły skrzynki w ogrodach i parkach z torebkami do zbierania odchodów oraz wlepiają mandaty nie stosującym się do przepisów właścicielom psów. To jednak za mało.

Stosunek ludzi do psów w Tel Awiwie-Jafo jest jednym z najwyższych na świecie, bo aż 1 osoba na 11 posiada psa. Tylko w 2020 r. Zielony Patrol rozdał ponad 3500 mandatów osobom, które nie zebrały psiego kału.

„Czystość przestrzeni publicznej jest integralną częścią wyglądu miasta – a gmina ma nadzieję, że miejskie działania mające na celu ograniczenie tego zjawiska rzeczywiście doprowadzą do zmiany wśród właścicieli psów, którzy nie zbierają psich odchodów w mieście” – jak oświadczyły władze Ratusza. Gmina wierzy, że dzięki informowaniu, egzekwowaniu i współpracy wszystkich mieszkańców miasta nastąpi poprawa w tej kwestii, w trosce o jakość życia w mieście”.

Anna Szczypińska, 15.07.2021

 

Źródło: https://www.jpost.com/israel-news/dog-owners-in-tel-aviv-must-now-register-their-dogs-dna-with-municipality-673693

Previous ArticleNext Article