Nasz kanał na YouTube

Chcielibyśmy serdecznie Państwa zaprosić do śledzenia naszego kanału na YouTube. Od tygodnia można tam obejrzeć odcinki nowej serii „Wirtualne spacery po Izraelu”.

Chcielibyśmy chociaż w ten sposób przybliżyć Wam Ziemię Świętą i przy okazji pokazać, że mimo iż nadal nie podpisano rozejmu między Izraelem a Gazą to działania wojenne prowadzone są jedynie na granicy kraju, a zwiedzanie ponownie jest możliwe i naprawdę jest bezpiecznie. Loty zostały przywrócone, a pierwsi turyści zaczynają powracać.

W pierwszym odcinku możecie obejrzeć relację z Bazyliki Grobu Pańskiego, gdzie byliśmy dla Was w prawosławną Wielką Sobotę, kiedy to następuje Cud Świętego Ognia.

W drugim odcinku możecie zobaczyć relację z Góry Gerizim, gdzie byliśmy aby przybliżyć Wam obchody święta Paschy u Samarytan.

Nakręciliśmy dla Was także tegoroczne obchody Dnia Niepodległości.

W następnych odcinkach zapraszamy Was na spacer po Murach Starego Miasta w  Jerozolimie, do Kany Galilejskiej, Nazaretu, Betlejem, Jerycho, nad Morze Martwe, na obchody święta Lag BaOmer i do wielu innych ciekawych miejsc oraz na wydarzenia, które mają miejsce w Izraelu i Palestynie.

Wkrótce przygotujemy dla Was również lekcje gotowania tutejszych potraw, a także lekcję języka arabskiego.

Kanał można zasubskrybować klikając poniższą ikonę:

Previous ArticleNext Article