Wesele w Izraelu

Wesele w Izraelu to wspaniały sposób na świętowanie nowego życia z partnerem. To wyjątkowe miejsce, które pozostawi niezapomniane wspomnienia i wyjątkową historię. Daje również możliwość odwiedzenia przez gości weselnych miejsc historycznych, miejsc o znaczeniu religijnym i cudów natury, które można znaleźć tylko tutaj.

Masz wybór lokalizacji, od miejsc biblijnych po luksusowe, nowoczesne wille, w miastach i na rozległej dziczy tego małego kraju. Bez względu na to, gdzie i jak zdecydujesz się to zrobić, nie pożałujesz ślubu w Izraelu.

Jeśli chcesz zawrzeć legalne małżeństwo w Izraelu, obie strony muszą wyznawać tę samą religię. Rabinat zajmuje się małżeństwami żydowskimi i zalecamy rozpoczęcie procesu zatwierdzania z co najmniej 3-miesięcznym wyprzedzeniem.

W przypadku chrześcijan lub muzułmanów możesz zasięgnąć porady lokalnego imama lub głowy kościoła. To może być długotrwały proces, ale nie pozwól, aby powstrzymało Cię to od ślubu Twoich marzeń! Bogata historia, śródziemnomorski klimat, fantastyczne jedzenie i szereg atrakcji warte są zachodu.

W Izraelu nie brakuje ciekawych zajęć, niezależnie od tego, czy szukasz jednorazowej wycieczki na wieczór kawalerski czy panieński. Aby uwzględnić wszystkich swoich gości, zarezerwuj prywatną wycieczkę grupową, aby zobaczyć wszystko, co kraj ma do zaoferowania.

Jeśli bierzesz ślub w mieście takim jak Tel Awiw lub Jerozolima, masz gwarancję, że znajdziesz zakwaterowanie w pobliżu. Wiele miejsc na wsi oferuje również własne zakwaterowanie dla gości weselnych. Zalecamy zarezerwowanie z góry pokoi dla wszystkich, aby mieć pewność, że będą mieli miejsce na nocleg. Jeśli Ci się nie uda umieścić wszystkich w jednym miejscu lub goście przebywają w innym mieście, zwykle zapewnia się im transport.

Chociaż transport publiczny i taksówki są dostępne, są one zazwyczaj kosztowne i nieefektywne pod względem czasu. Lepszą opcją jest samodzielna rezerwacja transportu dla swoich gości z miasta do miasta lub bezpośrednio na miejsce. Popularnym sposobem przemieszczania gości z punktu A do punktu B jest minibus, a autobusy wahadłowe mogą być szczególnie pomocne.

Ślub w Izraelu to wielka sprawa. Dosłownie. Większość wesel tutaj jest znacznie większych niż w innych krajach, a miejsca są zwykle budowane na większe wesela. Często świadczą usługi cateringowe i dekoratorskie dla swoich klientów. Niektóre z najbardziej wyjątkowych miejsc obejmują miejsca historyczne, parki narodowe i starożytne kościoły.

fot. Jacek Krzyżowski
www.jacekkrzyzowski.pl

fot. Jacek Krzyżowski
www.jacekkrzyzowski.pl

fot. Jacek Krzyżowski
www.jacekkrzyzowski.pl

Kościół w Kanie i jego kaplica weselna są od zawsze ulubionymi dla Chrześcijan. Chociaż potrzebujesz zgody biura Franciszkańskiego, ślub tutaj nie jest trudny. Dla tych, którzy chcą zapamiętać nowe wspomnienia, Ein Hemed to miejsce na świeżym powietrzu w parku narodowym w Górach Judzkich. Oszałamiającej scenerii nie da się przebić.

Ponadto wesela są dozwolone w większości parków narodowych i plaż. Miłośnicy historii mogą zarezerwować Wieżę Dawida, starożytną cytadelę na Starym Mieście w Jerozolimie. Chociaż będziesz musiał wnieść wszystko sam, niesamowity widok starożytnych murów sprawia, że jest to bajkowa lokalizacja.

Wesele w Izraelu to świetny sposób, aby uczynić ten wyjątkowy dzień naprawdę niezapomnianym. To także zapewni Ci od razu romantyczny miesiąc miodowy w Izraelu! Mając tak wiele do zrobienia i zobaczenia, Ty i Twoi goście zapamiętacie ten niesamowity ślub i kraj na zawsze.

Anna Szczypińska, 07.10.2021r.

Previous ArticleNext Article