Technoda, pierwsze w historii izraelskie Muzeum Medycyny i Nauki

Pierwsze tego typu w Izraelu i jedno z największych na świecie, Muzeum Medycyny i Nauki Technoda, zostało otwarte dla publiczności. Zlokalizowane w Haderze, ma powierzchnię ponad 1200 metrów kwadratowych i zawiera 120 eksponatów.

Tematem przewodnim muzeum jest „Nurkowanie w ludzkie ciało” i posiada unikalne eksponaty, które uczą zwiedzających anatomii, fizjologii, diagnozy i patologii, leczenia i zaawansowanych technologii.

Zdobywanie wiedzy odbywa się za pomocą zaawansowanych interaktywnych narzędzi, które zachęcają do uczenia się poprzez doświadczanie. Obejmuje to osoby w każdym wieku.

Wystawa muzeum obejmuje sześć działów: Serce, Płuca, Mózg, Bakterie i Wirusy, Genetykę oraz dział pt. „Czy wiedziałeś?”.

Wśród eksponatów znajdują się duże modele 3D serca, do którego może wejść zwiedzający, mózg oraz największy na świecie model podwójnej helisy DNA.

Źródło zdjęcia: The Jerusalem Post
Autor: Rami Zarnger

Źródło zdjęcia: The Jerusalem Post
Autor: Rami Zarnger

Doświadczenie w muzeum ma na celu zachęcanie do zdrowego stylu życia, jednocześnie dając zwiedzających informację na temat trudności i dylematów w medycynie oraz najnowszych postępów medycznych i osiągnięć w Izraelu.

„Widzieliśmy takie miejsca na całym świecie. Kraje, które priorytetowo traktują dyskurs publiczny o medycynie, znacząco wpływają na zdrowie swoich obywateli.” – stwierdził dyrektor generalny Technody, dr Gadi Mador.

„Postanowiliśmy wzmocnić medyczny świat przyszłości poprzez inspirowanie przyszłych pokoleń. Mamy nadzieję, że muzeum stanie się znane na całym świecie i będzie także miejscem odwiedzanym przez turystów, jak tylko wrócą do Izraela.” – dodał dyrektor muzeum.

Godziny otwarcia muzeum: poniedziałek – czwartek od 9:00 do 19:30, piątek od 9:00 do 14:30, sobota – nieczynne, niedziela od 9:00 do 19:30.

Karolina Maoz, 03.09.2021r.

 

Źródło: https://www.jpost.com/israel-news/israels-first-medicine-and-science-museum-opens-its-doors-678339

Previous ArticleNext Article