„Pływający wózek inwalidzki” w Hajfie

Hajfa wprowadziła „pływający wózek inwalidzki” dla osób niepełnosprawnych odwiedzających plażę.

Gmina Hajfa wprowadziła „pływający wózek inwalidzki”. Jest to wózek inwalidzki z urządzeniami pływającymi przystosowanymi do wchodzenia do wody na plaży, co ma na celu poprawę dostępności miejskich plaż dla osób niepełnosprawnych.

Źródło zdjęcia: The Jerusalem Post
Autor: REUVEN COHEN (Haifa Municipality)

Nowe krzesło, stworzone dla osób z trudnościami w chodzeniu, składa się z trzech balonowych kółek, aluminiowej ramy i dwóch bocznych pływaków, które służą również jako uchwyty.

W ten sposób osoba niepełnosprawna może nie tylko przebywać na plaży, ale również zażyć kąpieli wodnych w Morzu Śródziemnym. Takie wózki można już spotkać na plażach kilku europejskich państw.

Izrael ostatnio był świadkiem ogromnej walki z podejściem państwa do praw osób niepełnosprawnych. Odbyło się mnóstwo protestów zajmujących główne skrzyżowania, mające na celu podnieść świadczenia dla osób niepełnosprawnych i wzywających do lepszej dostępności w każdej dziedzinie życia.

W związku z tym kilka niezależnych grup podjęło wysiłek wprowadzenia narzędzi, takich jak nowo zainstalowany wózek inwalidzki w Hajfie, aby lepiej pomagać osobom niepełnosprawnym w ich codziennym życiu.

W ostatnich miesiącach niepełnosprawni weterani IDF wyszli na ulice, by mówić o złym ich traktowaniu i zaniedbaniu, jakie widzą ze strony państwa po tym, jak odnieśli poważne obrażenia podczas służby wojskowej.

Sytuacja nasiliła się po tym, jak weteran IDF Itzik Saidian, niepełnosprawny mężczyzna, który został ranny podczas służby wojskowej, podpalił się w kwietniu przed Wydziałem Rehabilitacji Ministerstwa Obrony.

Anna Szczypińska, 03.08.2021

 

Źródło:https://www.jpost.com/israel-news/haifa-municipality-improves-accessibility-at-beaches-for-disabled-people-674127

Previous ArticleNext Article