Narodziny Krav Magi

Ten niezwykle popularny już system walki został opracowany dla Sił Obronnych Izraela. I choć każdy z nas już pewnie o nim słyszał, to nadal niewielu jest w stanie wyjaśnić czym dokładnie ten sport się charakteryzuje.

Krav Maga łączy w sobie techniki judo, boksu, Jiu – jitsu, zapasów i wielu innych sztuk walki. Wyróżnia się jednak tym, że bazuje ona na odruchach obronnych ludzkiego ciała. Zawodnicy ćwiczą kontrataki, które są najbardziej skuteczne w obronie własnej.

Warto jednak podkreślić, że w przeciwieństwie do MMA, praktycy Krav Magi stosują również chwyty, które mogą trwale uszkodzić osobę atakującą.

Nie oznacza to jednak, że osoby ćwiczące ten sport są przygotowywane do brutalnej walki. Według głównych zasad, którymi kierują się praktycy Krav Magi, mają oni unikać niebezpiecznych sytuacji. Jeżeli już znajdą się w jednej z nich, to powinni jak najszybciej opuścić to miejsce . Dopiero na wypadek, gdy nie są w stanie tego zrobić mogą przystąpić do obrony własnej.

Żeby poznać wszelkie techniki Krav Magi trzeba poświęcić na to kilka lat, a ze względu na ciągłe zmiany, może to być nauka na całe życie. W większości wypadków w Krav Madze stopnie zaawansowania określa się poprzez poziomy, jednak w niektórych miejscach nadal funkcjonuje system pasów o różnych kolorach.

Podjęcie tej przygody potrwa długo, ale zapewni wam świetną kondycję psychiczną i poczucie bezpieczeństwa. I oczywiście, kto z nas nie marzył o czarnym pasie w jakiejś egzotycznej sztuce walki?

Ewelina Kołodziej, 24.05.2021

Previous ArticleNext Article