Lotnisko Ben Guriona powraca do starych, dobrych czasów

Władze lotniska Ben Guriona ogłosiły, że w środę 24 stycznia 2024 r. około 20 900 pasażerów odwiedziło lotnisko Ben Guriona podczas 122 lotów międzynarodowych przychodzących i odlatujących. W sumie około 10 900 pasażerów odleciało z Izraela, a około 10 000 pasażerów przyleciało.

Należy zauważyć, że według danych opublikowanych przez Światową Organizację Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO) w 2024 r. oczekuje się, że turystyka międzynarodowa wróci do poziomu sprzed pandemii w 2024 r., a wstępne szacunki wskazują na wzrost zbliżony do odsetka turystyki, jaki istniał przed pandemią w 2019 r.

Według CCTV pierwszy roczny Barometr Turystyki Światowej UNWTO wskazuje, że w 2023 r. liczba podróżujących za granicę wyniosła około 1,3 miliarda osób, co stanowi około 88% wartości sprzed pandemii.

Choć część zagranicznych linii lotniczych odwołała loty do Izraela po 7.10.2023 r., są też takie, które działają normalnie i wracają do Izraela tak, jak przed wojną. Zagraniczne linie lotnicze działające obecnie w Izraelu to: Ethiopian Airlines, Fly Dubai, Etihad, Red Wings, Azimuth, Uzbekistan Airways, High Sky i Hainan.

W ubiegłą środę gigant lotniczy Air France wylądował w Izraelu po ponad trzymiesięcznej przerwie, w której z powodu wojny zawiesił loty.

Wczoraj (czwartek) do Izraela powróciły cypryjskie linie lotnicze TUS, które początkowo będą obsługiwać 3 loty tygodniowo. Loty będą obsługiwane samolotem Airbus A320 tego przewoźnika.

Polskie narodowe linie lotnicze LOT również powrócą do Izraela 28 stycznia i do 17 lutego będą obsługiwać 4 loty tygodniowo. Od 18 lutego powrócą do codziennego wykonywania lotów, które będą odbywać się wcześnie rano i z powrotem późnym wieczorem, co umożliwi Izraelczykom całodniowy pobyt w Warszawie.

Anna Szczypińska, 24.01.2024r.

Źródło: Israel Travel News Ltd. z 24.01.24

Previous ArticleNext Article