Izrael otwarty dla turystów

Znaczącym wydarzeniem oraz informacją dla oczekujących na przylot do Ziemi Świętej było to, że Izrael oficjalnie ogłosił w tym tygodniu, że jest „teraz otwarty dla turystyki”. W ciągu ostatnich kilku miesięcy konflikt w regionie, w którego centrum znajdował się Izrael, sprawił, że kraj ten był praktycznie i technicznie niedostępny dla turystów.

Po rozpoczęciu wojny 7 października 2023 roku loty do Tel Awiwu zostały w większości  zawieszone. Już od stycznia 2024 linie lotnicze stopniowo wznawiają swoje usługi, a niektóre wracają do swoich regularnych lotów (kilka razy w tygodniu).

Pini Shani, zastępca dyrektora generalnego ds. turystyki w Izraelu i szef administracji marketingu, podsumował ostatnie wydarzenia, w szczególności wydarzenia z 7 października 2023 r. w Strefie Gazy. Wyraził optymizm w związku z zauważalnym w osatnim okresie odrodzeniem się turystyki w Izraelu, zauważając, że lotnisko Ben Guriona jest obecnie w pełni operacyjne.

W raportach dodano ponadto, że główne miasta, takie jak Tel Awiw, Jerozolima, Morze Martwe i Galilea, tętnią obecnie życiem w dzień i w nocy i przyciągają tysiące turystów, którzy przybywają, aby wyrazić solidarność, modlić się, odwiedzić i cieszyć się atrakcjami Ziemi Świętej. Shani dodał ponadto, że ten napływ turystów zachęca i wzmacnia pragnienie izraelskiego społeczeństwa, aby wznowić tournée i podróżowanie.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, które pozostaje najwyższym priorytetem dla Izraela, Shani zapewnił potencjalnych gości, że wszystkie obszary turystyczne, w tym Jerozolima, Galilea, Tyberiada, Negew, Morze Martwe i Ejlat, są całkowicie bezpieczne. Zachęcał turystów, aby przyłączyli się do pokazywania, że przemysł turystyczny służy jako pomost między ludźmi i przyczynia się do pokoju.

Deklaracja otwarcia Izraela na turystykę stanowi znaczący krok w stronę wyjścia kraju z niedawnych przeciwności losu. Sygnalizuje to odnowione poczucie optymizmu w branży turystycznej. Podróżni, któzy po raz kolejny gromadzą się w historycznych miejscach Izraela, tętniących życiem miastach i malowniczych krajobrazach, przyczyniają się nie tylko do rozwoju gospodarki kraju, ale także do promowania pokoju i zrozumienia między narodami.

Redakcja, 21.05.2024r.

 

 

Źródło: https://itn.co.il/top-stories/israel-announces-its-now-open-for-tourism/

Previous ArticleNext Article