Spektakl „Alleluja” w Mieście Dawida

Planując kilkudniowy pobyt w Jerozolimie zdecydowanie warto wybrać się na wieczorny spektakl „Alleluja” do Miasta Dawida. Ten wyjątkowy i ekscytujący pokaz opowiada historię starożytnej Jerozolimy i przywraca ją do życia dzięki przełomowej technologii. Nowoczesna pirotechnika łączącą efekty ognia i wody – zapewnia naprawdę zapierające dech w piersiach wrażenia!

Po raz pierwszy Miasto Dawida ujawnia fascynującą historię Nehemiasza ben Hachliaha i jego zaskakującej żydowsko-perskiej delegacji, która miała wyruszyć w niebezpieczną podróż, aby rozpocząć odbudowę Jerozolimy po tysiącach lat żydowskiego wygnania.

Ta wyjątkowa historia heroizmu jest wyświetlana na zewnątrz, na ruinach Miasta Dawida przy użyciu przełomowej, zaawansowanej technologii. Spektakl wykorzystuje piękne tło Starego Miasta, Góry Oliwnej, Góry Scopus, Doliny Cedronu i zboczy Miasta Dawidowego.

Widzów czeka również niespodzianka. Początkowy etap wydarzenia obejumuje krótki spacer po ruinach i zapoznanie z najnowszymi odkryciami, których historia sięga nawet 2500 lat!

Bezpłatny transport na nocne pokazy w Mieście Dawida odjeżdża każdego wieczoru z parkingu kompleksu Pierwszej Stacji (The First Station), około 45 minut przed rozpoczęciem pokazu. Po spektaklu oczywiście można liczyć na transfer powrotny.

Ze względu na charakter stanowiska archeologicznego, na które składa się wiele schodów, pokaz nie jest odpowiedni dla osób mających trudności z chodzeniem. 

Spektakl wyświetlany jest w języku hebrajskim, ale organizatorzy zapewniają możliwość korzystania  ze słuchawek z tłumaczeniem symultanicznym w języku angielskim, hiszpańskim, francuskim, chińskim i rosyjskim.

To ekscytujące kinowe przeżycie na świeżym powietrzu wyświetlane na starożytnych ruinach w miejscu, w którym rozegrała się ta historia, zdecydowanie warto zobaczyć.

Karolina Maoz, 21.06.2023r.

Previous ArticleNext Article