Wiosna na pustyni – Festiwal Darom Adom

Każdej wiosny pustynia Negew zachwyca niesamowitym widokiem – przyodziana w czerwony dywan kwitnących zawilców (znanych po hebrajsku jako kalanjot) przyciąga tłumy odwiedzających.

Aby uczcić ten niebywały cud natury, co roku na przełomie stycznia i lutego odbywa się festiwal Darom Adom, podczas którego w każdy weekend można wziąć udział w atrakcjach, które mają na celu podkreślenie tego, co najlepsze w regionie.

Jeśli pogoda dopisuje, a zazwyczaj tak jest, w ofercie festiwalu można znaleźć naprawdę wiele wspaniałych rzeczy do zobaczenia. Niektóre z regularnych atrakcji to na przykład wycieczka do Re’im, popularnego miejsca piknikowego i pobliskiej mleczarni Be’eri oraz wielu kibuców w okolicy (w tym kibucu Kissufim i kibucu Ruhama). Okolica oferuje wiele atrakcji dla całej rodziny, takich jak targi, zbieranie owoców, a przede wszystkim spacery po tym niesamowitym obszarze.

W 2022 roku festiwal Darom Adom odbywa się w następujące weekendy:
3-5 lutego
10-12 lutego 
17-19 lutego 
24-26 lutego 

Źródło zdjęcia: www.dreamstime.com

Źródło zdjęcia: www.dreamstime.com

W ofercie festiwalu znajdziesz między innymi:

  • KONCERTY:
    Tislam  – jeden z najlepszych zespołów rockowych w historii Izraela wystąpi 3 lutego w Eshkol Municipality Hall.
    Poza tym, w każdy weekend odbędzie się kilka innych koncertów, w tym HaDag Nahash i Marina Maximilian – szczegóły koncertów znajdziesz TUTAJ
  • KALANYOT WALK – spacer po przepięknych polach zawilców w Parku Przyrody w kibucu Ruhama z mnóstwem atrakcji towarzyszących. W tym roku będzie się odbywał każdego dnia – od poniedziałku 21 lutego do piątku 25 lutego.
  • BIEG KALANYOT – biegi na dystansie 2,5,10 lub 15 kilometrów w niesamowitej scenerii lasu Skukda będą odbywały się codziennie, od poniedziałku 7 lutego do piątku 11 lutego.

Link do oficjalnej strony eventu znajduje się TUTAJ

Miłośnicy nietypowego zwiedzania Ziemi Świętej, którzy będą mieli okazję pojawić się w Izraelu w lutym 2022 roku z pewnością znajdą  w ofercie festiwalu Darom Adom coś dla siebie, a pustynny krajobraz pokryty morzem czerwieni zachwyci każdego!

Karolina Maoz, 13.01.2022r.

Previous ArticleNext Article