5 rewolucyjnych osiągnięć, dzięki którym Izrael zmienia świat

Od rewolucyjnych kółek, które umożliwiają wózkom inwalidzkim zjeżdżanie po schodach, po technologię lodu, która zamraża guzy piersi, a nawet przenośną wersję kolposkopu, który w połączeniu z kamerą smartfona rejestruje zdjęcie z szyjki macicy w celu diagnozy raka.

Przedstawiamy kilka osiągnięć, dzięki którym Izrael zmienia współczesny świat:

1.Wózkiem inwalidzkim po schodach

Izraelska firma SoftWheel zrewolucjonizowała koło, zastępując tradycyjne elementy szprychowo – obręczowe innowacyjnym, automatycznym systemem zawieszenia, który amortyzuje wstrząsy i oferuje większą wydajność energetyczną oraz lepszą zwrotność.

Dzięki temu wózki inwalidzkie są w stanie zjeżdżać po schodach i płynnie pokonywać nierówne tereny.

2. Zamiana świata w mowę

Firma OrCam z siedzibą w Jerozolimie opracowała unikalne urządzenie do noszenia na ciele, które może czytać tekst, opisywać przedmioty i zamieniać świat w mowę dla osób z wadami wzroku.

Firmową kamerę MyEye można zamontować na okularach, zapewniając bezprecedensową niezależność osobom niewidomym lub niedowidzącym.

3. Innowacyjne usuwanie guzków piersi

Rewolucyjne urządzenie IceCure Medical zmieniło sposób, w jaki lekarze na całym świecie usuwają łagodne guzki piersi i małe złośliwe guzy piersi. Wchłaniają je lodem, zamiast usuwać chirurgicznie.

Procedura krioablacji IceSense3 pod kontrolą USG wymaga jedynie znieczulenia miejscowego i trwa mniej niż 10 minut w warunkach ambulatoryjnych. Pacjent może później wstać i wyjść bez konieczności rekonwalescencji lub opieki pooperacyjnej.

4. Nieinwazyjna diagnoza zaburzeń mózgu

Firma ElMindA rewolucjonizuje leczenie wszystkiego, od choroby Alzheimera po depresję, ADHD, wstrząsy mózgu i inne zaburzenia mózgu.

Nieinwazyjna technologia opracowana przez ww. firmę, znana jako Aktywacja Sieci Mózgu, umożliwia świadczeniodawcom dokładną ocenę funkcji mózgu poprzez mapowanie i monitorowanie zmian w sieciach mózgowych oraz mierzenie sposobu komunikowania się różnych części mózgu.

Usprawnia ona podejmowanie decyzji klinicznych i przekształca opracowywanie leków, zmniejszając ryzyko nieudanych prób.

5. Przenośna wersja kolposkopu

Rak szyjki macicy jest jedną z głównych przyczyn zgonów w krajach rozwijających się. Jednak przy wczesnej diagnozie jest to również jedna z najłatwiejszych do leczenia.

MobileODT znalazł tani i skuteczny sposób na zbadanie kobiet pod kątem raka szyjki macicy w biedniejszych krajach za pomocą zdjęć zrobionych telefonem komórkowym.

System EVA, używany już na całym świecie, obejmuje tanią i przenośną wersję kolposkopu, który w połączeniu z kamerą smartfona rejestruje i przesyła selfie z szyjki macicy w celu diagnozy i analizy.

 

Karolina Maoz, 21.08.2021

Previous ArticleNext Article