W Jerozolimie otwarto najdłuższy wiszący most w Izraelu

30 lipca w Jerozolimie został otwarty najdłuższy wiszący most w Izraelu, który połączył  Górę Syjon z Doliną Gehenny (Doliną Hinnom), po dziewięciu miesiącach budowy, która kosztowała 20 milionów szekli.

Źródło zdjęcia: City of David

Źródło zdjęcia: City of David

Most, który ma być główną atrakcją turystyczną miasta, znajduje się w pobliżu gospodarstwa rolnego w dolinie Hinnom – gdzie ludzie zajmują się starożytnymi praktykami rolniczymi, takimi jak zbieranie oliwek, produkcja wina i miodu – a także w pobliżu Parku Narodowego Miasta Dawida.

Ten wyjątkowy projekt jest wynikiem współpracy władz miasta Jerozolimy, Ministerstwa Turystyki, Urzędu ds. Rozwoju Jerozolimy, Ministerstwa Jerozolimy, Urzędu ds. Przyrody i Parków oraz Stowarzyszenia Miasta Dawida. Został zrealizowany przez Zarząd Rozwoju Jerozolimy i firmę Moriah.

Minister ds. Jerozolimy i Dziedzictwa Żydowskiego, Meir Porush, powiedział: „Nowy most wiszący zapewnia wyjątkowe wrażenia turystyczne i daje widok na różne części miasta. To kolejny z wielu rodzajów projektów, którymi się zajmujemy, chcąc zachęcić turystów z całego świata do przyjazdu do Jerozolimy”.

Minister Turystyki, Haim Katz, dodał: „Z korzyścią dla obywateli Izraela i gości z zagranicy zbudowaliśmy most ze spektakularnym widokiem, aby poprawić wrażenia turystyczne w okolicy. Letnie wakacje to świetna okazja dla izraelskich rodzin, żeby przyjechać i doświadczyć wyjątkowości tego miejsca. Będziemy nadal inwestować w promocję Jerozolimy jako wiodącej destynacji turystycznej”.

Z kolei burmistrz Jerozolimy, Moshe Lion, powiedział: „Most wiszący jest dodatkiem do turystyki w mieście. Jako wiodące miasto w Izraelu, Jerozolima regularnie modernizuje swoje obiekty turystyczne i inwestuje miliony w rozwój turystyki krajowej i przyjazdowej do miasta Zapraszam wszystkich do odwiedzenia Jerozolimy”.

Oriya Dasberg, zastępca dyrektora Miasta Dawida, zaprosiła gości do bezpłatnego wypróbowania farmy w Dolinie Hinnom, „magicznym miejscu w sercu Jerozolimy. Ludzie mogą tu przyjść na piknik, dzieci mogą poeksperymentować z rzeźbieniem w kamieniu, zbierać oliwki i brać udział w produkcji oliwy, budować tarasy, brodzić w wodzie, która płynie tu wśród działek. Wstęp wolny, miejsce ogólnodostępne. Nie mam wątpliwości, że most przyciągnie tutaj wszystkich, bez względu na wiek” – dodała.

Oczekuje się, że most o długości 202 metrów stanie się jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych stolicy, zapewniając widok na dolinę na południe od Starego Miasta, w której znajdują się starożytne grobowce, naturalne źródło i bujna roślinność.

Czynny jest codziennie od godziny 6:00 do 22:00 i jest przeznaczony wyłącznie dla pieszych (dzieciom do lat 14 musi towarzyszyć osoba dorosła).

Karolina Maoz, 08.08.2023r.

 

Źródło: Jerusalem.muni.il

Previous ArticleNext Article