Winda Czasu w Jerozolimie

Dla wszystkich, którzy chcą poznać historię Jerozolimy, ciekawym rozwiązaniem może być Winda Czasu. Jest to wyjątkowe połączenie muzeum, kina i karuzeli czy diabelskiego młyna. Widzowie, nie ruszając się z krzesła (choć same krzesła będą się bardzo ruszały), wyruszą w interaktywną, multimedialną i pełną efektów specjalnych podróż przez trzy tysiące lat historii Jerozolimy.

Edukacyjna przygoda rozpoczyna się w Mieście Dawida, a kończy na wojnie sześciodniowej w 1967 roku. Widzowie są świadkami działań proroka Jeremiasza, zburzenia pierwszej i drugiej Świątyni Jerozolimskiej. Naocznie doświadczą, jak wyglądał podbój Jerozolimy przez Rzymian, wracają do czasów narodzin chrześcijaństwa, powstania islamu oraz dramatycznych czasów powstania współczesnego państwa Izrael.

Przewodnikiem i narratorem podróży jest aktor Chaim Topol, znany między innymi ze „Skrzypka na dachu”. Nowoczesne rozwiązania audio wizualne oraz ruchome krzesła i platformy, na których się znajdują, sprawią, iż odwiedzający stają się uczestnikami filmu, a nie tylko jego widzami. Doświadczają widoków, dźwięków, zapachów Jerozolimy w różnych okresach czasu.

Pełen niezapomnianych wrażeń spektakl trwa pół godziny. Jest rewelacyjną opcją rozrywki połączonej z edukacją dla każdego, także rodzin z dziećmi powyżej piątego roku życia.

Jedyną barierą dla młodego pokolenia może okazać się język, ponieważ w wielu dostępnych opcjach (hebrajski, angielski, rosyjski, hiszpański, francuski, niemiecki, włoski, chiński), nie ma jeszcze języka polskiego.

Winda Czasu to forma teatru projekcyjnego, który podczas przedstawienia zmienia swoje wymiary. Atrakcja usytuowana jest w centrum handlowym Mamila, tuż przy Bramie Jaffy, jednej z bram prowadzących na Stare Miasta w Jerozolimie. Koszt biletu: 54 szekle (zakup w kasie), 46 szekli (zakup przez Internet). 

Poniżej kilku sekundowy filmik promujący Windę Czasu. Nie oddaje jednak prawdziwych wrażeń i emocji, których doświadcza widz. Warto przeżyć to osobiście.

Źródło: www.itraveljerusalem.com

Karolina Maoz, 02.06.2022r.

Previous ArticleNext Article