Lotnisko im. Ben Guriona w Tel Avivie jest dobrze skomunikowane z centrum miasta.
Stacja pociągów znajduje się na najniższym poziomie Terminalu 3. Przed wejściem na peron znajdziemy maszynę biletową, w której zapłacimy kartą lub szeklami. Przejazd do centrum Tel Avivu to koszt 13,5 NIS, a czas trwania – 10min.do pierwszej stacji (w centrum miasta są 4 przystanki). Poza tym, bezpośrednio do miejsca docelowego możemy dostać się taksówką.

Bardzo ważna informacja dla turystów, którzy mają zamiar przylecieć do Izraela w piątek wieczorem lub sobotę! W tym czasie (szabat) nie działa komunikacja miejska! Jedynym sposobem, aby dotrzeć do miejsca noclegu jest taksówka lub busik arabski zwany sherutem.

Pomiędzy terminalami- 1 (miejsce odlotu linii lotniczych Wizz Air, Ryanair i Easy Jet) i 3 (hala przylotów) kursuje bezpłatny autobus. Odjeżdża co 15 minut, również w sobotę.

Z kolei najłatwiejszym i najtańszym sposobem komunikacji pomiędzy lotniskiem w Ovdzie a Ejlatem jest autobus nr 282 z firmy Egged. Bilety można nabyć w hali przylotów lub bezpośrednio u kierowcy płacąc gotówką (szekle) lub kartą. Koszt transferu to 21 NIS, autobus kursuje również w soboty i dowozi na dworzec , zatrzymując się na rozkładowych przystankach.

Poza tym, za pomocą strony https://eilatshuttle.com/pl/ możemy zarezerwować sobie transfer z lotniska w Ovdzie do Ejlatu, Akaby, Jerozolimy czy Tel Avivu, kupując wcześniej bilet online.

Osoby ceniące sobie komfort znajdą w Izraelu firmy (także polskie) świadczące usługi transferowe z lotnisk do wybranych destynacji.