Tel Awiw na 8. miejscu w rankingu najlepszych miast na świecie

Tel Awiw zajął ósme miejsce w 2021 edycji magazynu Time Out ”Best Cities in the World”, opartego na ankiecie przeprowadzonej wśród 27 000 mieszkańców miast na całym świecie. Na szczycie listy znalazło się San Francisco.

„Miasto, które nigdy nie zasypia” zostało również uznane za najbardziej rozrywkowe w corocznym plebiscycie mieszkańców miast na całym świecie.

„Chcieliśmy dowiedzieć się, które miasta naprawdę zintensyfikowały się i połączyły w tym roku”, piszą redaktorzy londyńskiego przewodnika po sztuce i rozrywce, jedzeniu i piciu, atrakcjach, hotelach i „rzeczach do zrobienia” w największych miastach świata.

Pytania w przeprowadzonych ankietach nie dotyczyły, jak zawsze, tylko jedzenia i kultury, ale także projektów społecznych, zielonej przestrzeni i zrównoważonego rozwoju. Szukano miast, które nie tylko myślą o teraźniejszości, ale także o przyszłości. Takich, które czynią lepszym życie nie tylko obecnym mieszkańcom, ale także ich wnukom.

Tel Awiw został szczególnie wyróżniony ze względu na swoją postawę podczas pandemii. „Kiedy Covid uderzył w turystykę, to zaawansowane technologicznie centrum nacisnęło przycisk RESET. Pandemia spowodowała, że miasto, które nigdy się nie zatrzymuje, zrobiło tak potrzebną przerwę.”

81% mieszkańców Tel Awiwu, którzy wzięli udział w ankiecie Time Out stwierdziło, że ich miasto jest bardzo rozrywkowe, a 84% wyraził przekonanie, że mogą się w tym mieście wyrażać siebie i realizować swoje potrzeby.

To już drugi rok z rzędu Tel Awiw został uznany za najbardziej rozrywkowe miasto na świecie i zajął drugie miejsce w kategorii „jedzenie i napoje”, zaraz za Szanghajem.

Karolina Maoz, 11.09.2021r.

 

Źródło: https://www.israel21c.org/tel-aviv-ranked-8th-best-city-in-the-world-by-time-out/

Previous ArticleNext Article