Lotnisko Ben Guriona: Rekordowa liczba pasażerów od początku wojny

Po raz pierwszy od wybuchu wojny 7 października 2023 roku na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie odnotowano wysoką (stosunkowo) liczbę pasażerów. Główną przyczyną wzrostu tej liczby jest utrzymujący się powrót zagranicznych linii lotniczych do Izraela.

Według danych Zarządu Portów Lotniczych w niedzielę (11 lutego 2024 r.) przez  lotnisko Ben Guriona przewinęło się około 29 500 pasażerów podczas 169 lotów międzynarodowych przychodzących i wychodzących.

W sumie około 15 800 pasażerów odleciało na loty międzynarodowe, a około 13 700 pasażerów przybyło do Izraela.

Jest to szczyt ruchu pasażerskiego od początku wojny i liczba bardzo podobna do tej z zeszłego czwartku, kiedy przez Izrael przewinęło się także około 29 500 osób, i po raz pierwszy od rozpoczęcia wojny w październiku liczby te są stosunkowo wysokie. 

Dla przypomnienia, w ubiegły czwartek grecka firma Blue Bird, która odnowiła swoje loty do Izraela z 9 lotami na trasie Ateny – Tel Awiw, odnowiła także swoje loty do Larnaki na Cyprze.

Główną przyczyną wzrostu ruchu pasażerskiego jest trwający powrót zagranicznych linii lotniczych. Prognozy na przyszłość są bardzo obiecujące, coraz więcej linii deklaruje wznowienie lotów do Izraela, a obiekty świadczące usługi hotelarskie zaczynają otrzymywać nowe zamówienia na najbliższe miesiące. Na sezon jesienno – zimowy trudno znaleźć ju miejsca w hotelach.

Karolina Maoz, 16.02.2024r.

Previous ArticleNext Article