Z okazji święta Sukkot, niedaleko Jerozolimy, otwarto nowy park rozrywki!

Najnowszy park rozrywki w Izraelu został otwarty w tym tygodniu w Maale Adumim pod Jerozolimą. Nowo powstały park jest jednym z zaledwie dziewięciu krytych parków rozrywki na świecie i oferuje niezapomniane wrażenia, naśladując takie marki jak Disney, Cartoon Networks i Nickelodeon.

Kompleks znajduje się tuż obok centrum handlowego DCity, które otwarcie miało miejsce w zeszłym miesiącu. Centrum handlowe jest uważane za największe i najbardziej ekskluzywne w Izraelu, z 200 sklepami, ponad 150 000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej, luksusowym hotelem i placem zbudowanym jako replika słynnego weneckiego kurortu w Las Vegas.

Nowy park rozrywki Magic Kass, którego budowa kosztowała 500 milionów szekli, jest położony na terenie o powierzchni 1,3 hektara. Obejmuje 12 nowoczesnych i ekstremalnych atrakcji, a jego głównym punktem jest ponad 20-metrowa kolejka górska z widokiem na Morze Martwe. Pozostałe atrakcje to między innymi przejażdżki balonem, latające spodki i podniebna wieża. W kompleksie znajduje się również 150 gier wideo w salonach gier, dobrze wyposażona strefa Gymboree, przestrzenie VR itp.

Źródło zdjęcia: The Jerusalem Post
Autor: Magic Kass

Źródło zdjęcia: The Jerusalem Post
Autor: Magic Kass

Na terenie kompleksu znajduje się także duża sala teatralna, w której codziennie odbywają się przedstawienia. W głównym spektaklu, otwierającym park, bierze udział dziesięciu aktorów, którzy podczas jego trwania występują w ponad 100 kostiumach i maskach, śpiewają, tańczą, pokazują magiczne sztuczki. Widowisko obejmuje pokazy laserowe, którym towarzyszy partytura skomponowana specjalnie na potrzeby spektaklu.

Wstęp do parku kosztuje 99 szekli (karnet trzygodzinny) i obejmuje wszystkie 12 atrakcji. Karnet rozszerzony, który uwzględnia także spektakl, to koszt 145 szekli.

Po wejściu do parku odwiedzający otrzymują cyfrową bransoletkę, którą należy nosić przez cały pobyt. Można ją zasilać gotówką i płacić za dodatkowe atrakcje, których nie obejmuje opłata główna.

Karolina Maoz, 21.09.2021r.

 

Źródło: https://www.jpost.com/israel-news/in-time-for-sukkot-a-big-new-amusement-park-opens-outside-jerusalem-679850

Previous ArticleNext Article