Ortodoksyjny żydowski „cudowny chłopiec” zostaje najnowszym rekrutem Major League Baseball

As o wzroście 198 cm i wadze 100 kg, może wkrótce przejść do historii jako pierwszy gracz Major League Baseball, który podróżuje z koszernym jedzeniem w lodówce.

Poważny ortodoksyjny Żyd – 17 letni mieszkaniec Long Island – został powołany przez Major League Baseball, co stanowi nowość w tym sporcie.

Źródło zdjęcia: The Jerusalem Post
Autor: EFRAT SA-AR

Pochodzący z Woodmere – Jacob Steinmetz, został wybrany przez Arizona Diamondbacks w trzeciej rundzie MLB, zajmując 77 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Baseball America plasuje go na 181 miejscu w tej klasie graczy, ale i tak już otrzymał stypendium na Fordham University.

Ale to, co najbardziej odróżnia tego gracza od jego rówieśników, to jawne przestrzeganie szabatu i przestrzeganie koszerności, gdyż jest bardzo religijnym, praktykującym, ortodoksyjnym Żydem.

Zrównoważenie religii z baseballem nie zawsze przychodziło Steinmetzowi łatwo, zauważa The Jerusalem Post. Kiedy po raz pierwszy zafascynował się sportem w wieku 11 lat, szybko nauczył się, że większość hoteli nie oferuje koszernego jedzenia i że spacery na mecze między zachodem słońca w piątek a sobotnią nocą – kiedy nie może jeździć samochodem – mogą być bardzo długie.

Ale Steinmetz powiedział gazecie, że bycie praktykującym Żydem nigdy nie było dla niego frustrujące, ale czyni go tym, kim jest.

Anna Szczypińska, 29.07.2021

 

Źródło:https://www.jpost.com/diaspora/meet-long-islands-orthodox-jewish-wunderkind-on-his-way-to-the-mlb-673556

Previous ArticleNext Article