Lotnisko Ben Guriona w TLV: ponad milion pasażerów w czasie Paschy

W czasie Paschy na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie spodziewanych jest ponad milion pasażerów. Izrael przygotowuje się do otwarcia „sezonu lotniczego” w nadchodzące wakacje.

Izraelskie lotnisko narodowe jest zapełnione pasażerami przybywającymi z zagranicy lub wyjeżdżającymi na zagraniczne wakacje. W tym tygodniu pobity został kolejny rekord w ruchu pasażerskim, kiedy w ciągu dnia przez lotnisko przewinęło się około 49 400 pasażerów na 304 rejsach międzynarodowych.

Oczekuje się, że w najbliższą niedzielę granica 50 000 pasażerów zostanie przekroczona, a przez lotnisko przewinie się 52 000 pasażerów. Według wstępnych szacunków najbardziej ruchliwym dniem na lotnisku będzie niedziela, 21 kwietnia, z około 60 000 pasażerów. Dodatkowe dzień szczytu przewidywany jest na środę  24 kwietnia. W sumie w okresie wakacji przez lotnisko przewinie się około 1,2 mln pasażerów. 

Ministerstwo Transportu, Zarząd Lotnisk i kierownictwo Krajowego Zarządu Portu Lotniczego Izraela przygotowują się na wzmożony ruch pasażerski podczas święta Paschy. Zgodnie z żądaniem Ministra Transportu, Miri Regev, liczba pracowników w Terminalu 3 zostanie zwiększona i we wszystkie dni świąteczne w terminalu będzie pełna obecność kadry kierowniczej wyższego szczebla, z naciskiem na dni, w których spodziewane są obciążenia szczytowe.

„Chociaż walki w Gazie i na północnej granicy nadal trwają, Ministerstwo Transportu zdecydowanie promuje powrót do normalnego ruchu lotniczego do i z Izraela”, powiedział Minister Transportu. „Cieszę się, że nasze wysiłki przynoszą owoce i że więcej linii lotniczych wróciło do nas na Paschę i pozwala wszystkim mieszkańcom Izraela, a zwłaszcza rezerwistom, wyjechać i „odświeżyć się” za granicą. Razem z całym narodem Izraela modlę się o szybki powrót wszystkich uprowadzonych przed świętem wolności i abyśmy mogli wspólnie z nimi przeżyć noc Paschy”.

Redakcja, 20.04.2024r.

 

Źródło: www.itn.co.il

Previous ArticleNext Article