Mikołaj w betlejemskim Sierocińcu

„Dom Pokoju” w Betlejem to miejsce bardzo często odwiedzane przez pielgrzymów i turystów z Polski. Więcej informacji na temat działalności sierocińca znajdziesz TUTAJ.

Owocem każdych odwiedzin placówki przez pielgrzymów jest ogromne wsparcie, które otrzymują dzieci – w postaci modlitwy, datków materialnych i finansowych, a także pomoc w ramach wolontariatu.

Jedną z firm, która w swoich programach zawsze pamięta o podopiecznych z Domu Pokoju jest Anis Pol Travel, która dodatkowo także organizuje dzieciom wycieczki i coroczne Mikołajki.

Tegoroczne ograniczenia w podróżowaniu, związane z pandemią COVID-19 spowodowały, że od marca do betlejemskiego sierocińca nie zawitał żaden autobus turystyczny. Jednak nie przeszkodziło to Anis Pol Travel w dotrzymaniu tradycji i organizacji spotkania z Mikołajem.

„Radość tych dzieci to dla mnie najwspanialszy widok. Motywuje do dalszego działania i promocji dobra, jakie czynią w Betlejem Siostry Elżbietanki” – mówi Ania Szczypińska, właścicielka firmy Anis Pol Travel.

Każdy z nas może wspomóc dzieło Sióstr i pomóc betlejemskim dzieciom. Chęć udzielenia wsparcia Domowi Pokoju nasunęła zespołowi izrael24.pl pomysł „sprzedaży” intencji mszalnych, z których cały dochód przekazany zostanie bezpośrednio do sierocińca. Symboliczny koszt jednej intencji wynosi minimum 50zł. Każda intencja zostanie przedłożona osobiście przez Siostry podczas codziennych mszy w Grocie Narodzenia w Betlejem.

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo dzieci z Domu Pokoju w Betlejem kliknij TUTAJ

Każdy gest, nawet najdrobniejszy, zmienia świat.

 

Fotorelacja ze spotkania z Mikołajem w betlejemskim Domu Pokoju:

Karolina Maoz, 15.12.2020

Previous ArticleNext Article