Meksyk – wycieczka 27.05-04.06.2021

Masz dość siedzenia w domu? Chcesz znów poczuć smak przygody i egzotycznych wyjazdów? Zapraszamy do Meksyku, gdzie znów poczujesz wiatr we włosach i słońce na twarzy.

Meksyk jest krajem, który zawsze elektryzował swoją magią. Jukatan to jeden z najbardziej znanych punktów na turystycznej mapie kraju. Zapraszamy na relaksująca eksplorację meksykańskiej fiesty i sjesty. W bezpośredniej bliskości Morza Karaibskiego w przesympatycznym pueblo, gdzie czas płynie w typowym dla latynoskiej rzeczywistości rytmie będziemy poznawać tajniki lokalnej kultury.

Zatrzymamy się hotelu w środku spokojnego miasteczka. Puerto Morelos słynie ze swoich kulinariów. Odwiedzający miasto turyści zatrzymują się zazwyczaj na kwaterach prywatnych stołując się w wyspecjalizowanych w śniadaniach lub kolacjach restauracjach. W czasie pobytu będziemy rozkoszować się bogatą ofertą kuchni meksykańskiej i nie tylko. Czeka nas wyjazd pełen atrakcji i niespodzianek. Niezapomniane wakacje na Karaibskim Morzem na pewno pozwolą naładować akumulatory na kolejne miesiące w tych trudnych czasach.

Organizujemy małe, kameralne grupy, maksymalnie do 12 osób. Śpimy w małym, kameralnym hoteliku blisko plaży położonym. W hotelu będziemy jadać tylko śniadania, aby codziennie móc spróbować lokalnej kuchni w miejscach przez nas odwiedzanych. W hotelu jest 29 pokoi – 2 i 3- osobowych (do wyboru) oraz basen do dyspozycji gości. Najbliższa plaża Club de Playa znajduje się w odległości 150 m. Niedaleko jest też do Narodowego Parku Rafy Koralowej a hotel organizuje nurkowania dla zaawansowanych.

ZAPRASZAMY PRZEDE WSZYSTKIM SINGLI !!! Jeśli masz problem z wyjazdami, bo musisz dopłacać za jedynkę to u nas nie będziesz mieć tego problemu. Zakładamy, iż grupa będzie się składać z samych singli, a podczas długiego lotu będziecie mieć okazję się bliżej poznać i sami zadecydujecie kto z kim będzie w pokoju.

W trakcie pobytu, w cenie jest kilka wycieczek oraz czas na odpoczynek. A oto co nasz czeka:

1 dzień – przelot
Wylot z Warszawy i przylot do Cancun w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu 3* przy plaży. Nocleg.

2 dzień – Chichen Itza
Po śniadaniu poranny wyjazd do Chichen Itza. Wizyta na lokalnym rynku w Valladolid, gdzie opowiemy o tradycyjnych produktach spożywczych, które wykorzystują Majowie w swoim codziennym życiu. W dalszej części dnia wizyta w sławnych ruinach dawnego miasta. Zobaczymy Piramidę Pierzastego Węża i największe w Amerykach boisko do gry w pelotę. Eksploracja Jukatanu po drodze.

3 dzień – cenoty – gotowanie – szaman
Po spokojnym śniadaniu odpoczynek na plaży i po południu pojedziemy do pobliskiej cenoty, gdzie zrobimy lekcję gotowania i trochę popływamy. Cenote bowiem to grota z wodą. Wieczorem dla chętnych typowa przedkolumbijska ceremonia temazcal z lokalnym szamanem.

4 dzień – plażowanie – Tulum
Śniadanie. Następnie Tulum i chill out. Pojedziemy obejrzeć okolice Tulum, obecnie bardzo modny kurort. Wizyta na strefie archeologicznej i na lokalnej plaży. Kilka przystanków w okolicy wytłumaczy nam instragramowy urok Tulum.

5 dzień – snorkling Puerto Morelos
Śniadanie. Snorkling w Puerto Morelos. Popłyniemy na rafę zjadającą się na przeciwko hotelu. Dwugodzinny snorkling i możliwość podglądania morskiego życia. Ciekawe formacje i ławice rybek, czasami przepłynie w pobliżu dostojny żółw morski.

6 dzień – Rio Lagartos i flamingi
Śniadanie. Przejazd do Rio Lagartos. Rejs po lasach namorzynowych w kierunku solanek. Podglądanie flamingów w ich naturalnym środowisku. Kąpiel błotna w „naturalnym spa pod chmurką”. Odmłodzeni i zrelaksowani wrócimy do naszej bazy.

7 dzień – relax na plaży
Śniadanie. Relaks i ostatnie zakupy pamiątek.

8 dzień – wylot
Śniadanie. Pakowanie i wylot do kraju późnym popołudniem.

9 dzień – przylot

Cena: 7950 zł/os

W cenie:

 • Przelot Warszawa – Cancun – Warszawa
 • Ubezpieczenie KL i NW
 • 7 noclegów w hotelu 3* w konfiguracji 2 lub 3 osoby w pokoju
 • 7 śniadań w stylu meksykańskim (owoce, jajka na wybrany sposób, kawa)
 • Transfery klimatyzowanym minibusem
 • Wycieczki i atrakcje opisane w programie
 • Opieka polskojęzycznego pilota i przewodnika

Cena nie zawiera:

 • Lunchy (ok 5-10 USD/os na dzień) i kolacji (ok 10-15 USD/os na dzień)
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodnika – ok. 25 USD/os

UWAGA:

 1. paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Meksyku!
 2. Aktualnie wymagane są testy na koronę w niektórych liniach lotniczych. Planujemy lecieć Lufthansą i tam aktualnie test jest wymagany. W Polsce to koszt od 350-500 zł z tłumaczeniem na angielski, w zależności od miasta. W Meksyku to koszt ok. 480 zł.

Zgłoszenia i informacje: numer WhatsApp +48 501 327 400 lub email: szczypia2@hotmail.com