Perły Maroko

Terminy:

 • 14 – 21 listopad 2022

Dzień 1 Casablanca
Pierwszego dnia naszej wycieczki po Maroku transfer do hotelu w Casablance, gdzie czekać będzie kuszący marokański posiłek i odpoczynek po podróży.

Dzień 2 Casablanca – Chefchaouen
Śniadanie. Następnie zwiedzanie cudownego miasta Casablanca, gdzie odwiedzimy fascynujący meczet Hassana II, który jest największym meczetem w Maroku z najwyższym minaretem na świecie. Cały meczet wychodzi na Ocean Atlantycki, dając modlącym się poczucie modlitwy nad morzem. Meczet Hassana II jest doskonałym przykładem autentycznej architektury marokańsko-arabskiej. Po zwiedzeniu Casablanki opuścimy duże miasto kierując się do Chefchaouen – uroczego niebieskiego miasteczka położonego w Górach Rif. Spacer po medynie i zachód słońca ze wzgórza. Nocleg i marokańska kolacja.

Dzień 3 Volubilis – Meknes – Fes
Po śniadaniu udamy się do autentycznego miasta „Walili” lub Volubilis, aby zobaczyć starożytne rzymskie ruiny z III wieku p.n.e. Zachwycimy się starymi rzymskimi budynkami i zachowanymi zamkami. Następnie nasza podróż zaprowadzi nas do Meknes, stolicy Izmailizmu w Maroku. Następnie udamy się do Fezu, gdzie zjemy typową kolację „Fessi” i spędziliśmy noc w luksusowym hotelu.

Dzień 4 Zwiedzanie Fezu
Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie Fezu, najstarszego z cesarskich miast, w którym znajduje się pierwszy na świecie uniwersytet z IX wieku i jedno z najbardziej kompletnych średniowiecznych miast. Otoczony potężnymi murami obronnymi, wydaje się być zawieszony w czasie, gdzieś pomiędzy średniowieczem a nowoczesnością. Tutaj pospacerujemy po średniowiecznej Medynie, zwiedzimy słynne garbarnie i meczet Karaouine. Po południu odwiedzimy grobowce Merenidów i zobaczymy wspaniały panoramiczny widok na miasto. Pod koniec niezapomnianych wycieczek po Fezie wrócimy do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 5 Fez – Ifrane – Azrou – Ziz– Erfoud – Merzouga Erg Chebbi
Po śniadaniu przejazd na południowy wschód przez góry i lasy cedrowe środkowego Atlasu, mijając Szwajcarię marokańską „Ifrane”, urokliwy ośrodek narciarski i Azrou – ważny ośrodek rzemieślniczy specjalizujący się w obróbce drewna cedrowego. Przez dolinę Ziz, dotrzemypo południu do Erfoud, dolinę usianą palmami. Następnie pojedziemy na wydmy Erg Chebbi przejeżdżając drogę Paryż-Dakar iobok namiotów berberyjskich Nomadów żyjących w samotności na Saharze. Stąd wybierzemy się na przejażdżkę na wielbłądzie na Saharę, gdzie będziemy cieszyć się zachodem słońca, kolacją i nocą w obozie.
Spędzimy naszą noc w luksusowym pustynnym obozie, gromadząc się przy ognisku i wpatrując się w urzekające rozgwieżdżone nocne niebo.

Dzień 6 Merzouga – Rissani – Todra Gorges – Dades– Skoura – Ouarzazate
Tego dnia będziemy mieli wczesną pobudkę. aby uchwycić piękny wschód słońca.Będziemy mogli również spróbować przygód na wydmach, takich jak sandboarding. Jak tylko zjemy nasze wspaniałe śniadanie na Saharze, będziemy kontynuować podróż w kierunku naszego kolejnego magicznego celu – bajecznych wąwozów Dades. Najpierw zatrzymamy się w Rissani, starym mieście na Saharze, które kiedyś było pierwotnym domem rządzącej dynastii. Następnie rozpoczniemy jazdę w kierunku słynnych wąwozów Todra, przejeżdżając przez urocze południowe wioski i niesamowite zachowane kasby.

Będziemy kontynuować naszą podróż w kierunku południowego skarbu ukrytego na marokańskiej Saharze – uroczego miasteczka Skoura. Następnie pojedziemy do berberyjskiej wioski Taourirt, aby odkryć imponującą kulturę tubylców Sahary i ich interesujący styl życia.

Następnie odwiedzimy wspaniałe miasto Ouarzazate. To stare miasto z niesamowitym międzynarodowym studiem filmowym, w którym kręcono wspaniałe filmy. Przejdziemy przez studio, które przeniesie nas w przeszłość i pozwoli wcielić się w postać Lawrenca z Arabi. Następnie zakwaterujemy się i zjemy pyszną kolację.

Dzień 7 Ouarzazate – Ait Benhaddou – Góry Atlas – Marrakech
Rano po śniadaniu wyruszamy do Ait Bin Haddu, „ufortyfikowanego miasta”, położonego na dawnym szlaku karawan między Saharą a Marrakeszem. Znajduje się ono na wzgórzu wzdłuż rzeki Warzazat i szczyci się pięknymi przykładami kasb, z których niektóre pozostają zamieszkane. Miejsce to, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, było tłem dla wielu filmów, w tym Lawrence z Arabii i Gladiatora. Następnie będziemy kontynuować naszą podróż do Marrakeszu przez jedną z najwyższych przełęczy Atlasu, Tizi-n-Tischka (2260 metrów).

Po południu zwiedzanie Marrakeszu, niegdyś oazy na szlakach karawan zmierzających na południe. Było centrum handlu i stolicą w czasach średniowiecza. W otoczeniu prawie nienaruszonych średniowiecznych murów niewiele się zmieniło, a na centralnym placu Jemaa el Fna znajduje się jedno z największych widowisk na świecie, które zostało sklasyfikowane przez UNESCO jako dziedzictwo ludzkości. Odwiedzimy: Pałac Bahia, Pałac Badii, Grobowce Saadytów, Koutoubia, Ogród Majorelle i Suk.

Po zwiedzaniu odpoczniemy i wypijemy marokańską herbatę znaną również jako Berber Whiskey i zakwaterujemy się w hotelu w Marakeszu, gdzie zjemy kolację.

Dzień 8 Wylot
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Casablance.
Koszt na osobę: 990 Euro + przelot/os (grupa min 10 osób)

Cena zawiera:

 • Transport komfortowym klimatyzowanym busem lub autobusem
 • Doświadczony anglojęzyczny kierowca / przewodnik
 • Polskojęzyczny pilot – przewodnik
 • 7 nocy – zakwaterowanie w hotelu / riadzie (tradycyjny dom marokański) / obozie pustynnym w namiotach pustynnych
 • 7 śniadań i 7 kolacji
 • Opłaty wstępu do:
  +Hassan II Mosque in Casablanca
  +Volubilis (Roman ruins) near Meknes
  +Karaouine University in Fes
  +Majorel Garden in Marrakech
  +Saadian Tombs in Marrakech
  +Bahia Palace in Marrakech
  +Badii Palace in Marrakech
 • Jazda na wielbłądzie
 • Sandboarding

Cena nie obejmuje:

 • Lunche i napoje
 • Wszelkie wydatki prywatne
 • Napiwki dla przewodnika i kierowcy – ok. 80 Euro/os
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 135 Euro/os

Czego oczekiwać:

 • relaksującego czasu przy wschodzie słońca nad wydmami pustyni Maroka.
 • nocy pod gwiazdami w pustynnym obozie
 • podziwiania piękna gór Atlas.
 • wyjątkowej architektury kasb.
 • trekkingu na wielbłądach na pustyni Sahara.

Rezerwacja:

email: kontakt@ziemiaswieta-polonia.pl
lub szczypia2@hotmail.com
Telefon: 00 972 537 346 748