Caliber 3 – Akademia Antyterrorystyczna dostępna dla turystów

Na terenie Autonomii Palestyńskiej, pomiędzy Betlejem a Hebronem, znajduje się izraelska Akademia Antyterrorystyczna Caliber 3.

Akademia została założona w 2007 roku przez płk Sharona Gata i od tego czasu stała się wiodącą akademią szkoleniową w zakresie zwalczania terroryzmu i bezpieczeństwa w Izraelu. Od pewnego czasu jest ona otwarta dla osób prywatnych i grup.

Caliber 3 jest zarządzany przez aktywnych wojskowych członków IDF i oferuje najlepsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, ochronę przed wysokim zagrożeniem, operacje wywiadowcze i szkolenia taktyczne dla wojska, organów ścigania, agencji rządowych i klientów komercyjnych z całego świata.

Klientami Caliber 3 są jedne z najlepszych organów ścigania, wojskowych, rządowych i prywatnych agencji ochrony na całym świecie.

Każdy program jest specjalnie dostosowany do ich konkretnych wymagań. Siła akademii polega na tym, że ich techniki szkoleniowe i bezpieczeństwa ewoluują każdego dnia, gdy świat rozpoznaje nowe rodzaje zagrożeń bezpieczeństwa.

Placówka ta oferuje wszystkim klientom kompleksowe rozwiązanie umożliwiające rozwój ich technik, umiejętności i rozwoju osobistego poprzez szkolenia z najlepszymi w każdej dziedzinie bezpieczeństwa. Na miejscu znajduje się strzelnica, miejsce do ćwiczeń Krav Magi, obiekty taktyczne do walki wręcz oraz z psami.

Oprócz specjalnych jednostek, każdy obywatel czy turysta może wziąć udział w przygodzie życia i wziąć udział w 2-3 godzinnym szkoleniu, po zakończeniu którego dostaje się specjalny certyfikat. Można wykupić sobie szkolenie ze strzelania, taktyki obronnej w razie ataku terrorystycznego oraz krótki kurs Krav Magi.

Podczas podstawowego kursu, turyści zostają oprowadzeni po jednostce, gdzie można zrobić sobie zdjęcia z żołnierzami. Turyści mogą również obejrzeć pokaz akcji antyterrorystycznej. Następnie każdy zostaje przeszkolony ze strzelania i komend, a grupa podzielona na podgrupy i zaczyna się zabawa w strzelanie w różnych warunkach i pozycjach. Strzelanie trwa ok. 60 minut.

Kto wykupi sobie jeszcze kurs Krav Magi – walki wręcz wymyślonej przez izraelską armię, zostanie też przeszkolony z podstawowych technik obrony.

Kurs taki nie należy do najtańszych, ale jest dostępny jedynie w Izraelu i gwarantuje niezapomniane przeżycia. Spotkanie z najlepiej wyszkoloną armią na świecie jest przeżyciem samym w sobie.

Jeśli jednak nie stać Was na cały kurs, można zafundować sobie choćby zwiedzanie samej jednostki. Caliber 3 ma różne wersje dla turystów i w zależności co wybierzemy i na jak długo, zapłacimy inną cenę.

Korzystając z pośrednictwa biura podróży zapłacicie na pewno mniej, gdyż te mają specjalnie wynegocjowane ceny, które zaczynają się od 100 USD/os wzwyż.

Można również wykupić lunch w kantynie z żołnierzami a dla tych, którzy posiadają pozwolenie na broń, Caliber 3 oferuje specjalny sklep z bronią nową i używaną.

Anna Szczypińska, 08.02.2022r.

 

Źródło: http://www.caliber3range.com

Jedenostka Caliber 3

Akademia przygotowana do szkolenia

Szkolenie turystów

Żołnierz jednostki Caliber 3

Previous ArticleNext Article