Biblijne Muzeum Historii Naturalnej

Muzeum położone niedaleko Jerozolimy, w północnej strefie przemysłowej miejscowości Beit Szemesz, to wyjątkowa instytucja, która jest po części zoo, po części muzeum historii naturalnej.

Prezentuje biblijny świat zwierząt z fascynującą gamą żywych i nieożywionych eksponatów. Wizyty odbywają się w formie wycieczek indywidualnych lub z przewodnikiem i obejmują także doświadczenia praktyczne, gwarantując niezapomniane przeżycia nie tylko dla najmłodszych uczestników!

Podczas ekscytującej i interaktywnej wycieczki odwiedzający poznają tożsamość i symbolikę zwierząt z Pisma Świętego, prawa i historii oraz historii naturalnej biblijnego Izraela. W muzeum znajduje się siedem hal wystawowych o łącznej powierzchni 1400 metrów kwadratowych.

Wśród atrakcji znajdują się wystawy żywych zwierząt, taksydermii i szkieletów, a także prezentacje audiowizualne. Tematyka wycieczek obejmuje dowody przypadków błędnej identyfikacji zwierząt przez biblistów w przypadku gatunków wymienionych zarówno w Pięciu Księgach Mojżesza, jak i w Talmudzie.

Muzeum zostało założone w 2014 roku przez Natana Slifkina, pieszczotliwie zwanego „Rabinem Zoo”. Jego wiedza na temat królestwa zwierząt i jego powiązań z historiami biblijnymi jest niezrównana. Znalazł on sposób, aby podzielić się nią z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w nowym Biblijnym Muzeum Historii Naturalnej. 

Wizytę w muzeum należy zaplanować z wyprzedzeniem (dokonać rezerwacji). Zorganizowane zwiedzanie dostępne jest w języku hebrajskim lub angielskim.

Biblijne Muzeum Historii Naturalnej to naprawdę jedna z wyjątkowych instytucji w Izraelu. Każda rodzina powinna uwzględnić wizytę w tym miejscu w swoim planie podróży.

Karolina Maoz, 28.02.2024r.

Previous ArticleNext Article