Loty do Izraela

Do Izraela możemy dostać się na dwa sposoby: drogą lądową poprzez granicę z Jordanią czy Egiptem lub przylecieć samolotem, co jest zdecydowanie łatwiejszym, szybszym i mniej kosztownym wyborem. Wybierając drogę lądową z wymienionych wyżej państw należy pamiętać, iż podróż samochodem czy autokarem zakończymy na granicy państw. Żaden samochód z Jordanii czy Egiptu nie może przejechać do Izraela i odwrotnie. W związku z tym przejście graniczne należy pokonać pieszo, a na miejscu skorzystać ze środka transportu zarejestrowanego w danym kraju.

Podróż lotnicza z Polski do Izraela zajmuje niewiele ponad trzy godziny, natomiast koszt podróży przy wyborze tanich linii lotniczych, odrobinie szczęścia i refleksu, może ’”zamknąć się” nawet w 300zł w dwie strony. Obecnie już prawie z każdego lotniska w Polsce jesteśmy w stanie bezpośrednio dolecieć do Izraela. Wyloty znajdziemy co najmniej raz w tygodniu, korzystając z linii lotniczych Wizz Air, Ryanair, Polskich Linii Lotniczych LOT czy Izraelskich Linii Lotniczych EL AL. Lotniska w Polsce, z których znajdziemy bezpośrednie przeloty do Tel Avivu to Wrocław (Ryanair), Rzeszów (LOT), Lublin (LOT), Poznań (Ryanair, Wizz Air), Gdańsk (Ryanair, LOT, Wizz Air), Katowice (Wizz Air), Kraków (Ryanair , EL AL), Warszawa (Wizz Air, LOT, EL AL).

Z kolei osoby, które wybierają się na południe Izraela, znajdą również bezpośrednie loty z Gdańska, Krakowa, Poznania i Warszawy do Ovdy, położonej w niedalekiej odległości od Ejlatu.